Seyyah - İstanbul
Kadıköy Sahne, İSTANBUL

  • image

ETKİNLİK HAKKINDA

Seyyah, 2 Şubat akşamı KadıköySahne’de! Seyyah, Anadolu, Balkanlar ve ötesinin zengin kültürel ezgileriyle başlamış olduğu serüveninde zurna, klarnet, kaval, sipsi, oğur sazı, darbuka, bendir gibi geleneksel çalgıları kontrabas, akordeon ve kemanla buluşturarak yolculuğunun soluksuz devam edeceği öykülere adım atıyor. İstanbul merkezli topluluk seyahatlerinden aldığı ilhamla küresel repertuvarını biçimlendiriyor. SEYYAH KİMDİR? Seyyah, 2017 yılında Ceren (vokal), Ozan (multienstrümantalist) ve Gabriel (keman)’in buluşmasıyla Strasbourg’da yolculuğuna başladı. O zamandan beri, onlarca farklı ülkede yollarının kesiştiği müzisyenlerle Anadolu, Balkanlar ve ötesinin zengin ezgilerini keşfetti/deneyimledi/icra etti. Seyyah'ın müziği, bu yolculuk ve karşılaşmaların prizmasından yansıyor. 2019 başında Ceren, Gabriel ve Ozan’ın İstanbul’da yeniden kavuşmasıyla Seyyah, İstanbul sahnesinde yerini aldı ve heybesindeki ezgilerle yolculuğunu sürdürüyor. Yunanca, Türkçe, Ermenice, Boşnakça, Arnavutça, Makedonca ve Kürtçe eserleri repertuvarında barındıran, özellikle göç ve deniz temaları ile müziğinin rotasını belirleyen toplulukta Mehmet Ali Orman klarnet, Gabriel Meidinger keman, Oğuz Alp Erdoğmuş kontrabas, Murathan Turhan akordeon, Kerem Can Aslan perküsyon, Ozan Demir kaval, zurna, gitar ve Ceren Kaçar vokaliyle rotaya yön veriyor. Seyyah, 2019 Eylül'ünde Danimarkalı Anadolu Folk Indie müzik grubu “Aysay” ile ortaklaşa Danimarka turnesi yaptı, Türk Halk Müziği üzerine Royal Academy of Music Aarhus (Det Jyske Musikkonservatorium)’da workshoplar yürüttü. 2021 Mart'ında kendi besteleri ve geleneksel ezgilere getirdikleri yorumlarla kaydettikleri ilk albümleri üzerinde çalışmakta olan topluluk, 2022 yazında ilk albümlerini takip eden bir Avrupa turnesinin hazırlığı içinde.Geleneksel müziğin icracılarını İstanbul’da çeşitli festival ve jam sessionlar ile buluşturan “Kadıköy Sessions” kolektif organizasyonunda ise Seyyah aktif ve öncü bir rol oynuyor.

BİLETLER

Standart Bilet

  • Notlar En fazla 9 adet alınabilir.
En ucuz 100.00 TL Satın Al

ÖNEMLİ NOTLAR

- Kapı açılış: 19:30 - Konser saati: 21:00 - 18 yaş sınırı bulunmaktadır. - Etkinlik düzeni ayaktadır. - Etkinlik alanına gelirken Aşı kartı veya 48 saat öncesinden yapılmış PCR test sonucunuzu yanınızda bulundurmanızı rica ederiz. - Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.

LOKASYON

Kadıköy Sahne, İSTANBUL

Şimdi Üye Ol, Etkinlikleri Kaçırma!

Milyon Bilet'e üye olarak etkinliklerden ve bilet kampanyalarından haberdar olabilir, komisyonsuz bilet alma keyfini yaşarsınız.